Paradižnik brez bolezni – sanje ali realnost?

Paradižnik brez bolezni je eden večjih izzivov vsakega vrtičkarja.

Paradižnik brez bolezni
Paradižnik brez bolezni

Kako ohraniti paradižnik brez bolezni?

Največ vrtičkarjev in ekoloških kmetijskih pridelovalcev me sprašuje, kako ohraniti paradižnik brez bolezni oz. kaj storiti s paradižnikom ko zboli, kako poteka ekološka pridelava, katera organska gnojila uporabiti, zakaj uporabiti KELP TONIC, NEEM TONIC in tako naprej.

In prav vsakdo dobi enako mantro: PREVENTIVA JE 80% KURATIVE!

Nikoli ne čakajte, da se bolezni pojavijo, sadike pravilno nahranite, okrepite in pripravite na delo že ob sajenju!

Najbolj potreben je pri vsem skupaj KELP tonic. Zakaj?

Ekološke rjave morske alge KELP tonic vsebujejo preko 70 različnih aminokislin in hranil, ogromno količino kalija in kalcija, zato bodo rastline presajanje preživele brez posledic.

Prav tako bodo rastline zaradi optimalnega razvoja, najprej koreninskega sistema in nato sadike same, tudi bolj odporne na bolezni, na neugodne vremenske pojave in škodljivce.

Pridelek bo obilnejši, težav bo manj, hvaljenja pred sosedi in prijatelji pa toliko več.

Če imate dodatna vprašanja in pomisleke ne odlašajte, pošljite elektronsko pošto na info@green-defender.si.

427a88 662e9da96df5451792397da3987930f1mv2

Kaj torej storiti, da bo letos težav s paradižnikom in ostalimi plodovkami manj?

Z uporabo ekoloških sredstev Green-Defender začnite že pri sadikah. Ne glede na to, ali sadike kumar, paradižnikov in paprike vzgojite doma ali pa jih kupite v vrtnarijah, vedno pride čas presajanja na vrt ali v rastlinjak.

Vse to je seveda dobro znano, toda prvo pomembno napako lahko storite že tu. Rastline so občutljive na presajanje, saj gre za mlade rastline z rahlim koreninskim sistemom. Stres, ki ga rastline občutijo ob presajanju, opazimo kot zastoj v rasti, po drugi strani pa skrajšanje stebla in prezgodnje razvijanje koreninskega sistema pripelje do prezgodnjega cvetenja.

V kolikor med razvojem sadik, pred presaditvijo na vrt ali rastlinjak, le-te REDNO zalivate vsakih 7 dni z mešanico KELP tonika in čajne mešanice BIO ZEL, ste v času presajanja lahko pomirjeni, mlade rastline so dobile optimalne razvojne pogoje in hranila od pričetka rasti. S tem je povečana odpornost sadik na stres in neugodne vremenske pojave. 50% dela je opravljeno.

Pred presajanjem, še posebej, če sadik prej ne zalivate, sadike nujno NAMOČITE v vodno mešanico KELP tonika in pustite stati najmanj 4 ure, najbolje čez noč.

S tem skoraj v celoti izničite stres rastlin ob presajanju in si zagotovite bolj zdrave in na bolezni ter šoke bolj odporne rastline.

Pomembno je, da korenine po namakanju čim bolj OSUŠITE (rastline postavite na časopisni papir in naj se nekaj ur sušijo), saj tako preprečite razvoj plesni.

Ob presajanju pozorno spremljajte vlažnost zemlje, iz katere presajate rastline!

Zemlja naj bo vlažna le toliko, da na korenini posamezne sadike ostane sprijeta zemlja, ki ščiti korenino. Ob preveliki suhosti zemlje, se rastlina ob presajanju, ne bo dobro prijela na vrtu.

Tako, sadike so uspešno posajene in pravo delo se šele začne. Učinkovita ekološka pridelava vrtnin temelji na preventivi in uporabi učinkovitih organskih gnojil z visoko dodano vrednostjo.

Plodovke, predvsem pa paradižnik potrebujejo veliko hranil, predvsem pa kalija in še bolj kalcija. Redno dodajanje le-teh bo sadike okrepilo in preprečilo razvoj bolezni, še posebej krompirjeve plesni.

Če se vam kljub vsemu pojavi paradižnikova plesen ali druga bolezen, ne čakajte s takojšnjim ukrepanjem. Pošljite nam mail na www.green-defender.si za konkretne napotke.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja